آرزو زرگر

تهران
، 
1360

آرزو زرگر  متولد 1360 و ساکن تهران است  او فارغ التحصیل رشته زمین شناسی در مقطع  کارشناسی ارشد، گرایش دیرینه شناسی است.  در دهه سوم زندگی خودش تجربه جدیدی را با یادگیری هنر آغاز کرد. در مدت کوتاهی با هنر و انواع رسانه های هنری آشنا شد و دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه هنر تهران با تمرکز بر “پژوهش هنردر صنایع دستی” دریافت نمود.  در طول کمتر ازده سال، او توانسته تا به سطح نیمه حرفه ای برسد در فضای هنر برسد.  وی در رزومه هنری خود مسئولیتهایی از جمله مدیر پژوهش سرامیک دوسالانه (2020) و نایب رئیس انجمن هنرمندان سرامیک ایران (2017-2019) را داشته است.

او هرگز به یک رسانه محدود نشده و یافتن بهترین رسانه برای مطابقت با مفهوم برای او یک دغدغه اساسی بوده است. همچنانکه اولین فیلم کوتاه او در جشنواره فیلم نوستالژیا در 22 سپتامبر 2021 در میلان ایتالیا به نمایش در آمد.  نمایشگاه گروهی چیدمان به نام “پانگه آ” یکی از فعالیتهای او بود که با استقبال و نقدهای مثبت مخاطبان  و منتقدان روبرو شد.  چنانچه در دو روزنامه برجسته کشور نقدهایی درباره این نمایشگاه به چاپ رسید. او در حال حاضر سه برنامه بین المللی را در غالب پلت فورم ” بُن آرت پراجکت” کیورت کرده است.

فلسفه و مفهومی که آرزو دنبال می کند این است که نمونه های روزمره را در مفاهیم پیچیده علمی پیدا کرده و آنها را به هنر پیوند دهد تا دریچه جدیدی برای درک آن باز شود.

 

منتخب آثار آرزو زرگر

نمایشگاه‌های آرزو زرگر

WhatsApp Image 2022-01-05 at 8.06.50 PM
پسماند-صفر
از ۱۷ دی  
 تا ۲۸ دی ۱۴۰۰