بنفشه همتی

تهران
، 
1353

بنفشه همتی متولد سال ١٣۵٣ (تهران) است. او فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی و دانشجوی دکترای فلسفه هنر است و طی سال‌های گذشته علاوه بر مجسمه‌سازی و تدریس طراحی، در زمینه‌هایی همچون طراحی داخلی، طراحی مد و طراحی جواهرات مشغول به فعالیت بوده است.
در مجسمه‌های او موتیف‌های معماری اسلامی و ایرانی با نحوه نگاه او به مسئله‌ حقیقت در سایه آموزه‌های فلسفی ساختار تازه‌ای می‌یابند و کل شکل لایه لایه در عمق تکرار می‌شود. او نقوش هندسی مختلف معماری ایرانی-اسلامی را دستمایه خلق قرار می‌دهد و گاه با بر هم زدن نظم خلل‌ناپذیر آن‌ها قابلیت‌های بصری و فرمی آثارش را گسترش می‌دهد.
مجسمه‌های او در نمایشگاه انفرادی «رد غیاب» در گالری ایرانشهر (١٣٩٧) و نمایشگاه‌ دو نفره در گالری ٢۶ (١٣٩٣) همچنین در نمایشگاه‌های گروهی در گالری‌های آران (١٣٩۴)، «مجسمه‌های کوچک» در گالری آریا (١٣٩۴)، گالری ویستا (١٣٩۵)، گالری فرمانفرما (١٣٩۶)، و «هنر معاصر ایران» در مالزی (١٣٩۶) به نمایش درآمده است. او در نمایشگاه‌های انفرادی جواهرات در گالری سیحون در لس‌آنجلس (١٣٩١) و در نمایشگاه‌های گروهی در گالری‌های آریا (١٣٩۶) و «جواهرات معاصر» ریاچی در فلورانس (١٣٩۶) شرکت داشته است. حضور او در فضاهای هنری بین‌المللی جوایزی از جمله جایزه بین‌المللى هنر و طراحی فلورانس (٢٠١٧) و جایزه‌ بین‌المللی “A Design” Award) ٢٠١٧) همچنین کسب رتبه دوم طراحى و ساخت جواهر در ششمین جشنواره بین‌المللى فجر (١٣٩۵) را به همراه داشته است.

منتخب آثار بنفشه همتی

نمایشگاه‌های بنفشه همتی

هیچ داده‌ای یافت نشد