سعید خاورنژاد

تهران
، 
1362

سعید خاورنژاد هنرمند چندرسانه‌ای متولد تهران (۱۳۶۲) است که در ایتالیا و فرانسه فعالیت و زندگی می‌کند. او در زمینه موسیقی (آهنگسازی و تنظیم) و نقاشی فعال است و اغلب آثارش با ترکیب این دو رسانه شکل می‌گیرند. خاورنژاد فارغ‌التحصیل رشته طراحی گرافیک (۱۳۸۶) از تهران، دوره‌های طراحی مفهومی (۱۳۹۰) از دانشگاه فلورانس و هنرهای گرافیکی (طراحی صدا) (۱۳۹۱) از آکادمی هنرهای زیبای فلورانس است.

آثار سعید خاورنژاد اغلب مرز میان رسانه‌های مختلف هنری را می‌پیمایند و انسان را با ویژگی‌ها یا کاستی‌های بیولوژیکی‌اش درگیر تمامیت فضای اثر می‌سازند. در اجراهای چندرسانه‌ای او بیننده غالباً با تصاویر و صدا احاطه شده و فضایی منحصربه‌فرد را با تمام حواس تجربه می‌کند.

او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۹ با برپایی نمایشگاه انفرادی در تهران آغاز کرد. شرکت در نمایشگاه‌های‌ گروهی و انفرادی در گالری‌ لاله، گالری بامداد، موزه هنرهای معاصر آبادان، ششمین و هفتمین دوسالانه بین‌المللی نقاشی در موزه هنرهای معاصر تهران، استودیو اِل دونفُریو اینچِزیونه در ایتالیا، گالری گِتو در کرواسی و گالری ایرانشهر در روند فعالیت‌های او به چشم می‌خورد. سال ۱۳۹۰ آغاز همکاری او با دفتر طراحی معماری کلیسمو در فلورانس بود و در سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر هنری و مسئول سازماندهی رقابت‌های کانتمپوریست ۳۰۰۰ در ایتالیا، کرواسی و ایران برگزیده شد. فعالیت­ها و مسئولیت­های هنری او مواردی هم­­­­­چون موسس و سرپرست گروه موسیقی هزار آینه در ایران، همکاری با Exibar ایتالیا به عنوان کیوریتور هنری، بنیان­گذار و کارگزار هنری انجمن هنرهای معاصر در ایران، ایتالیا را در بر می‌گیرد.

منتخب آثار سعید خاورنژاد

نمایشگاه‌های سعید خاورنژاد

هیچ داده‌ای یافت نشد

مصاحبه با سعید خاورنژاد

اخبار مرتبط با سعید خاورنژاد