شهروز صدر

تهران
، 
1355

شهروز صدر در ۱۳۵۵ در تهران به دنیا آمد. پس از تحصیل‌ در رشته گرافیک در ۱۳۸۰ به تدریس طراحی، مجسمه‌سازی و چاپ در دانشگاه علمی کاربردی، هنرستان هنرهای تجسمی و هنرستان سوره پرداخت.
او طی سال‌ها فعالیت هنری‌اش رسانه‌های متعددی چون مجسمه، چاپ و طراحی را آزموده است و شناخت وی از قابلیت‌های هر یک از این رسانه‌ها و توانمندی‌های فنی‌اش او را قادر ساخته تا مرز میان رسانه‌ها را درنوردد. با این حال، مشخصۀ اصلی آثارش همواره طراحی‌های منحصربه‌‌فرد او است که در کنار هم جهان ذهنی طراحانۀ او را ترسیم می‌کنند. شهروز صدر در خلق این تصاویر از روش‌های مرسوم پیروی نمی‌کند. طرح اصلی از طراحی محیطی با قلم و کاغذ حاصل می‌شود. سپس طرح‌ها اسکن شده و در فضای دیجیتال رنگ‌گذاری و در نهایت با رنگ‌ روغن بر بوم نقاشی می‌شوند. علاوه بر اجراهای روی بوم، طراحی‌های صدر در فضای مجازی طرفداران و دنبال‌کنددگان فراوانی دارد.
آثار او در نمایشگاه‌های انفرادی «روز گمشده» در گالری شیرین (۱۳۹۵) و «گل‌گاوزبان» در گالری ایرانشهر (۱۳۹۸) همچنین نمایشگاه‌های گروهی در گالری اُ (۱۳۹۶)، گالری هما (۱۳۹۳)، فرهنگسرای نیاوران (۱۳۸۴) در ایران و جشنواره‌های مختلف، از جمله جشنواره طراحی دکتر سندوزی (۱۳۸۶)، جشنواره هنر برای صلح (۱۳۹۵) و دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌های گروهی مختلفی در ایتالیا، فرانسه، پرتغال و کره جنوبی به نمایش درآمده‌اند. داوری اولین دوسالانه چاپ دستی ایران (۱۳۹۵) و نمایشگاه گروهی «آن سوی دیوار» در دومین بزرگداشت عباس کیارستمی (۱۳۹۷) در فعالیت‌های حرفه‌ای هنری او دیده می‌شود.

منتخب آثار شهروز صدر

نمایشگاه‌های شهروز صدر

s2
آخ / شهروز صدر
 تا ۷ مهر ۱۴۰۰

مصاحبه با شهروز صدر

اخبار مرتبط با شهروز صدر